IBO CHALLENGE II (32.MBO) – velký úspěch mladých českých biologů

Velký úspěch mladých českých biologů

Právě v den, kdy byly v Tokiu zahájeny 32. letní olympijské hry, byly vyhlášeny výsledky mezinárodní online soutěže mladých biologů IBO Challenge II Portugal (https://ibo2021.org/). Tato soutěž v letošním roce distanční formou nahradila tradiční Mezinárodní biologickou olympiádu (International Biology Olympiad. Čeští reprezentanti si vedli opravdu skvěle – v konkurenci 305 studentů ze 76 zemí světa získali čtyři medaile, včetně jedné zlaté.

Naši soutěžící se náročných úkolů nezalekli, nýbrž prokázali hluboké znalosti i bystré uvažování a všichni čtyři byli na IBO Challenge II oceněni medailemi. Bronzovou medaili získal Matěj Vostrčil (Gymnázium Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči). Stříbrnou medailí byli oceněni Matěj Pokorný (Gymnázium Aš) a Tereza Maxerová (Gymnázium, České Budějovice, Jírovcova 8). Na zlatou medaili dosáhl Marek Pavlica z Gymnázia Na Vítězné pláni v Praze 4.

Účast českého týmu na IBO Challenge II zajišťovali a soutěžní úlohy překládali předseda Ústřední komise biologické olympiády prof. RNDr. Jan Černý, Ph.D. a RNDr. Lenka Libusová, Ph.D. (oba z Katedry buněčné biologie Přírodovědecké fakulty UK) společně s RNDr. Antonínem Reiterem, Ph.D. (z Jihomoravského muzea ve Znojmě).

GRATULUJEME a přejeme všem krásné prožití letních dnů.

Účastníci IBO Challenge II na exkurzi v Podyjí. Zleva J. Černý, M. Vostrčil, T. Maxerová, M. Pokorný, M. Pavlica, A. Reiter. Dole L. Libusová. Foto L. Libusová