Česká reprezentace přiváží z mezinárodního klání opět sbírku medailí

Naši soutěžící skvěle obstáli v silné konkurenci 62 zemí na 26. mezinárodní biologické olympiádě v dánském Aarhusu. Česká republika si tak může připsat další medailový úspěch. Ve stříbrném pásmu se umístili: Doubravka Požárová z Gymnázia Zikmunda Wintra, Rakovník na 35. místě; Václav Bočan z Podkrušnohorského gymnázia, Most skončil na 36. místě a místo 53. obsadila Eliška Havrdová, Gymnázium, České Budějovice, Jírovcova. Bronz za celkové 96. místo si odvezla Petra Jodasová z Lepařova gymnázia, Jičín. Blahopřejeme k vynikajícímu výsledku a děkujeme za vzornou reprezentaci!
Povinnosti vedoucí delegace splnila na výbornou RNDr. Lenka Libusová, Ph.D. z katedry buněčné biologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Dalšími členy doprovodu byli doc. RNDr. Jan Černý, Ph.D., koordinátor MBO za Českou republiku, a Mgr. Petr Šípek, Ph.D. - oba rovněž z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Spolu s českou delegací cestoval do Dánska také vedoucí Koordinačního centra MOBO v Praze RNDr. Tomáš Soukup, CSc. z Fyziologického ústavu AV ČR.