Mgr. Petr Šíma místopředseda Ústřední komise BIO získal ocenění Učené společnosti ČR.

Osmnáct vědců, pedagogů i studentů převzalo 15. 5. 2017 v pražském Karolinu ocenění Učené společnosti.  Učená společnost České republiky sdružuje významné vědce působící na českém území. Jejím hlavním cílem je podpora svobodného pěstování vědy a šíření vědeckých poznatků.

Mezi oceněnými byl i Mgr. Petr Šíma, který převzal ocenění za podporování zájmu o vědu a výzkum na středních školách.

Mgr. Petr Šíma

• - Vystudoval obor biologie – chemie se zaměřením na vzdělávání na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze.
  • - Vyučuje na Gymnáziu Botičská v Praze 2, kde je znám jako výborný pedagog i odborník, kterého jak vedení školy, tak především studenti oceňují pro velmi nápaditě a inovativně vedenou výuku.
  • - Výborně připravil celou řadu studentů na předmětovou soutěž v biologických znalostech a dovednostech zvanou Biologická olympiáda. V první desítce Ústředního kola BiO se v posledních letech vždy umístil jeden student Gymnázia Botičská
  • - Aktivity Petra Šímy však dalece překračují zdi gymnázia Botičská. Je autorem zadání Botanické soutěže pro gymnázia, vyhlašované Domem dětí a mládeže hl. m. Prahy (DDM). Spoluorganizoval všech osm ročníků soutěže Pražský pramen
  • - Petr je místopředsedou ústřední komise Biologické olympiády, je vedoucím autorské skupiny pro tvorbu úkolů kategorií A a B. V roce 2016 byl programovým vedoucím Letního odborného soustředění Biologické olympiády v Běstvině u Chrudimi.

Petr Šíma je mimořádnou pedagogickou osobností a to nejen v Praze, ale v celé České republice.

GRATULUJEME.