Čeští biologové vezou z Íránu stříbro

Ve dnech 15. Až 22. 7. 2018 proběhla v Teheránu hlavním městě Íránu 29. Mezinárodní biologická olympiáda. Mezi 280 soutěžícími ze 70 zemí světa se mladí čeští biologové opět neztratili. Tentokrát čistě mužský tým získal 4 stříbrné medaile. Z této čtveřice se nejlépe umístil Vojtěch Brož, student Gymnázia Budějovická 680 v Praze 4. Svou stříbrnou medaili získal za 32. místo. Druhým nejlepším z českého týmu byl rovněž student Gymnázia Budějovická 680 v Praze 4 Jiří Janoušek. Ten obsadil 47. místo. Třetím nejlepším Čechem byl na tomto 29. ročníku Mezinárodní biologické olympiády Lukáš Fiedler z Gymnázia Jírovcova v českých Budějovicích. Ten obsadil 59. Příčku a 60. Místem v celkovém pořadí doplnil stříbrnou sbírku medailí Jonáš Vlasák z Gymnázia Benešov, Husova 470.

Všem gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci České republiky a českých biologů.

Kompletní výsledky najdete na webu IBO 2018 - www.ibo2018.org