27. ročník Mezinárodní biologické olympiády znamenal stříbrný závěr 50. ročníku BiO

27. ročník Mezinárodní biologické olympiády se letos konal ve vietnamské Hanoji. V konkurenci 253 soutěžících ze 63 zemí si výprava České republiky vedla více než úspěšně. Všichni soutěžící získali stříbrné medaile (zlaté medaile si z IBO odváží 10% nejlepších, stříbrné dalších 20% a bronzové 30%). Od roku 1997, kdy Pavel Cahyna získal poslední českou zlatou medaili, se jedná o největší úspěch české výpravy. A jak si vedli naši reprezentanti?

45. Kateřina Kubíková, Gymnázium Botičská, Praha 2
48. Václav Bočan, Podkrušnohorské gymnázium, Most
69. Jana Pražák, Biskupské gymnázium Bohuslava Balbína, Hradec Králové
76. Zuzana Konvičková, Gymnázium, SPgŠ, OA a JŠ, Znojmo